Правила покеру для новачків

Існують найпопулярніші сучасні карткові ігри, а є покер. Він не втрачає шанувальників століттями, чому сприяє простота правил та можливість підвищити ймовірність перемог завдяки психології. Але перш ніж випробувати долю за столом, важливо розібратися з правилами. Тому вивчимо гру: як навчитися грати в покер з урахуванням всіх тонкощів?

Основні правила гри в покер та дій за покерним столом

Гра в покер передбачає ставки гравців перед кожним раундом. Йдеться про блайнди (малий і великий). Як правило, перший з них кратно (2х) менший за другий. Такий підхід потрібний, щоб учасники мали мотивацію. Розміри блайндів у грі на гроші визначаються лімітом, вибраним за столом. Завдяки вкладу кожного учасника у банку завжди є гроші.

Коли внески зроблено, гравцям роздають по парі карт лицьовою стороною вниз, щоб приховати їх від усіх учасників процесу. Правила класичного покеру передбачають кілька дій під час гри. Розкажемо про найбільш популярні з них:

  1. Фолд. Власне, синонім слова «пас». Гравець відмовляється вести боротьбу за банк, не відповідає та не підвищує ставки. У цій ситуації потрібно скинути карти, отримавши статус виключно спостерігача за розіграшем. Щоб визначити гравця, який переміг у покер, правила гри виключають із роздачі гравців, які оголосили фолд.
  2. Чек. За відсутності попередніх ходів у цьому раунді можна продовжити гру без внеску до банку. Це передача ходу до наступного гравця без витрат. Ви не відмовляєтесь від боротьби за перемогу, але заощаджуєте, не підвищуючи ставку. Цей хід – демонстрація стратегії азартної гри із мінімальними витратами.
  3. Бет. Якщо у чинному раунді ставки ще не робилися, гравець може її здійснити. Він встановлює для колег ліміт продовження перебування у раунді. Інші гравці приймають рішення, як робити далі – припинити участь (фолд), підтримати ставку (колл) або піти на підвищення «рейз». Правила гри в покер вимагають зробити внесок в об’ємі великого блайнду.
  4. Колл. Якщо ставку вже зробили, необхідно підтримувати її. Роблячи колл, ви додаєте в банк фішки, що відповідають ставці попереднього гравця.
  5. Рейз. Підйом існуючої ставки в раунді. Таким чином, ви додаєте до банку більше фішок, ніж попередній гравець. Іншим доводиться відмовитися від участі, зрівняти ставку чи підвищити її. Безлімітний холдем гри в покер не обмежує гравців у кількості та об’ємі рейзів.

Ми перерахували основні правила покеру, але потрібно знати і про інші тонкощі гри.

Кола, роздача карт у покері

Існує кілька етапів у торгівлі під час гри. Так, у класичному Техаському Холдемі правила передбачають чотири раунди підвищення/продовження ставки:

  • префлоп – без відкривання карт;
  • флоп – при відкритті першої карти;
  • терен – відкриваються 2 карти;
  • рівер – все поле відоме.

Їх називають «Вулицями». Хід у кожному з раундів робиться людиною, розташованою ліворуч від останнього гравця, що зробив хід. Коли всі зробили хід, розіграш руки припиняється чи продовжується. Розкажемо докладніше про кожну «Вулицю».

Префлоп

Коли карти на руки роздані, кожен приймає індивідуальне рішення, як робити далі – зробити фолд або продовжувати боротьбу. У другому випадку можна зробити рейз розміром один або два блайнди. Право першим задати тон гри надається учаснику, розташованому за столом лівіше за великий блайнд. Потім хід переходить за годинниковою стрілкою. Якщо в процесі префлопу ніхто не підвищив ставку, розпочнеться наступний раунд. Але при підвищенні лімітів торгівлі решті гравців також доведеться сказати своє слово. Після закінчення внески учасників раунду додаються до банку, який дістанеться переможцю наступних раундів.

Флоп

Правила передбачають початок цього ходу одразу після завершення префлопу. На столі з’являються три загальні карти, які називаються флопом. Їх бачать усі, після чого аналізують існуючі та потенційні комбінації. На цій «вулиці» право розпочати торги надається гравцеві, що сидить лівіше за «баттон». Фінальний хід дістається «баттону». Гравці можуть здійснювати ті самі кроки, що й на префлопі. Але додається право зробити чек, щоб не поповнювати банк. Коли кожен скаже своє слово, загальні кошти переходять у банк.

Терн

По завершенню флопу правила класичного покеру дозволяють перейти до терену. На столі стає доступною 4 загальна карта. Після аналізу карт стартує новий раунд торгів. Першим ходить гравець, розташований ліворуч від конкурента, що сидить на баттоні. Завдяки 4 картам на столі можна прийняти компетентне рішення про подальшу участь у цьому та наступному раундах.

Рівер

Класичні правила покеру передбачають початок останньої «вулиці» з появою останньої – п’ятої картки на ігровому столі. З цього моменту кожен розуміє потенційні комбінації та шанс на перемогу. Далі проводиться останній раунд торгівлі. Послідовність і правила ходу аналогічні флопу і терну. Усі кошти гравців накопичуються у спільний банк, після чого розпочинається боротьба за головний приз.

Обов’язкові ставки: великий та малий блайнд

Щоб створити високий рівень мотивації у покері, використовується невеликий початковий вклад гравців у спільний банк. Блайндом називають обов’язкову ставку на початок ходу. Для азартних людей це стимул повернути поставлені гроші, але паралельно формується початковий банк. Малий та великий блайнди різняться у 2 рази. І надалі мінімальна ставка також зростає.

Навіщо у грі потрібні блайнди

Правила покеру передбачають обов’язкову ставку ще до роздачі карт. Так, гравцеві зліва від баттона належить зробити малий блайнд. Тоді як наступному за ним доведеться розщедритися на великий блайнд. Початкова ставка позбавляє мотивації власників слабких карток відразу сказати «пас» без втрати коштів. Без неї багато хто хотів би боротися за банк за наявності королів, тузів і виграшних комбінацій.

Комбінації карт у покері

Існує понад 1300 комбінацій у класичному покері, але тільки деякі з них надають шанс на перемогу. Початківцям бажано вивчити для майбутніх перемог різні стратегії та комбінації. Необхідно знати про основні виграшні поєднання карт. Щоб описати професійні правила покеру простою мовою, головні комбінації відобразимо в таблиці.

НазваПрикладШанс
Старша картаВідсутність комбінацій і карт, що збігаються, при великій карті на руках (туз, король, дама…)17,4%
ПараОбидві карти одного номіналу (J♠J♥-7-5-Q). Пара валетів43,8%
Дві париОбидві карти одного рангу разом з іншими. 9♠9♥3♣Q♦Q♠23,5%
Сет (тріпс, трійка)9♠5♥9♣Q♦A♠ Сет та тріпс відрізняються тільки за способом отримання4,83%
Стріт7♣8♠9♦10♠J♥ Послідовність карт мастей, що різняться.4,619%
ФлешA♠J♠K♠5♠2♠ П’ять карт однієї масті3,025
Фулл Хаус8♥8♦8♣5♠5♦ Пара та сет одночасно2,6%
КареK♠K♥K♦K♠J♦ Чотири карти різної масті, але одного номіналу0,168%
Стріт-флеш8♥9♥10♥J♥Q♥ П’ять карт схожої послідовності й масті0,028%
Роял-флеш10♦J♦Q♦K♦A♦ П’ять старших карт однієї послідовності й масті0,003%

Не можна вивчити правила гри у покер для новачків, не знаючи основних виграшних послідовностей. На нашому сайті можна вивчити покерні комбінації, щоб надалі розуміти шанси на перемогу і знати, коли актуальні фолд і рейз.

Покер: правила Техаського Холдему

Якщо ви вибрали для гри Техаський Холдем, правила його максимально прості. Опишемо їх у простій послідовності:

  1. Усі гравці роблять початковий внесок (анте).
  2. Обов’язкові внески надходять від двох блайндів.
  3. Гравці отримують по 2 карти «обличчям» вниз.
  4. Наступний раунд починає людина, розташована ліворуч від великого блайнду.
  5. Роздаються відкрито три карти, доступні для всіх.
  6. Починається раунд (вулиця) торгів флоп, де послідовно все роблять ходи.
  7. Викладається ще одна карта – обличчям догори.
  8. Проводиться третій терен зі ставками.
  9. Викладається п’ята карта (рівер), що завершує розклад раунду.
  10. Проводиться фінальний етап ставок.
  11. Коли всі гравці показують свої руки, проходить шатдаун партії, після чого банк дістається учаснику з найкращою комбінацією.

Знання тонкощів допоможуть вчасно зрозуміти, коли краще скинути карти, а коли ви маєте шанс заволодіти банком.

Правила онлайн-покеру

Гра в покер в режимі онлайн багато в чому повторює стандартний розклад картки в казино. У ній беруть участь 2–10 осіб. Під час гри в покер правила передбачають видачу двох карток кожному учаснику. Потім починається торгівля, яка проходить у кілька етапів. Ще до початку «вулиць» пара гравців ліворуч від дилера має зробити попередні ставки (малий і великий блайнди).

Для тих, хто робить дебютні кроки в покер, правила гри для початківців рекомендують зайняти вигідну позицію, щоб не втратити гроші одразу та аналізувати дії колег. Потім необхідно в процесі торгівлі вибрати один із варіантів дій (бет, колл, рейз, фолд, чек). Їх ми описували вище. Коло торгівлі завершується, коли всі зробили хід або повернули картки дилеру. Після кожного кола торгів на полі викладається по одній карті (флоп, терен, рівер).

Після раунду гри правила покеру вимагають визначити власника банку. Підсумковий результат складається з п’яти карт поля та пари завуальованих – на руках кожного гравця. Після завершення останніх торгів картки учасників останнього раунду відкриваються. За ними оцінюється, хто виграв та отримає підсумковий банк. Тут ми описали тонкощі гри в Техаський Холдем. Правила Омаху та інших варіацій покеру відрізняються.

Підбиваємо підсумки. Алгоритм гри виглядає так:

  1. Виділяється дилер роздачі, а 2 гравці зліва роблять обов’язкові внески.
  2. Всі отримують по 2 карти.
  3. У префлопі, виходячи з аналізу двох карток, гравці роблять перші ставки.
  4. Флоп відкриває 3 карти на полі, після чого проводяться торги.
  5. Терн відкриває додаткову карту, а гравці знов роблять ставки.
  6. Рівер відкриває останню карту, а потім на ігровому полі відображаються значення п’яти карт. Проводиться завершальний етап торгів.
  7. На будь-якій з «вулиць» – при єдиному учаснику розіграшу, що залишився – банк дістається йому, і раунд завершується.
  8. Шоудаун. Фінальний раунд вимагає від усіх гравців показати «руки». Виявляється старша із представлених комбінацій на полі.
  9. Якщо у двох і більше гравців розклади збігаються, правила передбачають принцип кікера. Якщо він не допомагає виявити переможця, банк поділяється між конкурентами в рівних пропорціях.
  10. Статус дилера переміщується гравцеві зліва від попереднього, після чого починається нова роздача.

FAQ – Часто задаваемые вопросы

Як довго йде гра в Покер?

Немає певного ліміту для проведення одного розіграшу. Тому все залежить від тактики учасників, як вони люблять затягувати гру. У грі покер правила не передбачають покарання для людей, які довго роздумують. Але в деяких випадках щоб уникнути затримок, організатори встановлюють ліміти на один хід. В режимі онлайн обмеження становить 2-4 хвилини, а за відсутності дій з боку гравця щоразу скорочується вдвічі. Якщо гравець не зробить хід, то після завершення раунду його видаляють з-за столу.

Правила у покері на серйозних професійних турнірах не передбачають лімітів. Там гра завершується із визначенням власника банку. Кеш-ігри дозволяють самому визначати, скільки часу ви готові витратити на азартні розваги. Тут класичні правила гри в покер дозволяють будь-якої миті встати зі столу до чергової роздачі.

Яка комбінація сильніша: сет чи тріпс?

Правила покеру зрівнюють трійку та сет за силою. Кожна з них сильніша за пару, дві пари та старшу карту. Але поступається стріту та іншим, вищим комбінаціям. Але власники трійки мають гарні перспективи, адже їхня вигідна позиція не впадає в око конкурентам. Сет – комбінація 3 карток одного номіналу, дві з яких знаходяться в руках у гравця. Тому інші учасники не знають про вашу перевагу. Уявімо, що ви знаєте, як грати в покер правильно, і маєте три карти малої гідності. На столі представники «царського сімейства» (J, Q, K, A). Тоді є всі шанси дати оточуючим ілюзію перемоги зі старшою парою.

Тріпс – той самий сет, який відрізняється за принципом комплектації. Але на руках є лише одна карта, а дві інші випадають на ігровому полі. Гра в покер може в цьому випадку підкинути ряд сюрпризів. Так, в інших на руках може виявитися вищий, прихований сет. А якщо ні, – суперники розуміють високу ймовірність появи трійки, тому навряд чи заповнять банк.

Де найкраще грати в покер гравцю-початківцю?

Якщо ви вже прочитали класичні правила покеру, можна поступово пробувати сили на різних платформах. Краще почати з сайту, де є мікроліміти, наприклад, NL2. Зменшить збитки також казино з рейкбеком (частина витраченого повернеться на рахунок). Перед тим, як грати в покер, переконайтеся і в наявності бонусів на депозит. Так у вас на старті буде створена «подушка безпеки», яка дозволить грати довше за незначних вкладень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *